3+ Kayak Akademisi

Misyon & Vizyon

Misyonumuz;

Türkiye’de büyük potansiyele sahip olan; kayak sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gelecekte ülkemizi uluslararası kayak dünyasında temsil edecek çocuklarımıza kayak sporunu sevdirmek, kayak branşlarını tanıtmak, sağlıklı, analitik düşünme gücüne sahip, istikrarlı, özgüveni yüksek, kültürlü, yabancı dili kuvvetli kayakçılarımızın sayısını bilimsel antreman metotları çerçevesinde arttırarak, sağlıklı ve başarılı bir nesil yetiştirmektir.

Kayak sporunun yanı sıra sporun her alanında, insan hareketleriyle ilgili uğraşlarda organizmanın yapısını, fonksiyonlarını bilen, insan hareketinin fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik boyutlarını kavrayabilen, sporun toplum üzerinde etkilerini izleyip değerlendirebilen, serbest zamanlarını verimli kullanabilen, araştıran başarılı bireyler yetiştirerek; Türk Kayak Sporuna ve toplumun hizmetine kazandırmaktır.

Vizyonumuz;

Uluslararası standartlarda, sürekli olarak kendini yenileyen geliştiren, evrensel akademik, sportif ve etik değerlerden ödün vermeyen lider (öncü) bir kurum olabilmektir.

Yetiştirdiği bireylerin zeka ve yeteneklerini maksimum düzeyde geliştirerek çağdaş bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamaktır. Bu özelliklere bağlı olarak alana özgü çağdaş yaklaşımları bilen, kullanan bireylerle toplumun mutluluğuna katkıda bulunan öncü bir kurum olmaktır.

Bu vizyon doğrultusunda, FIS ( Uluslararası Kayak Federasyonları Birliği ) standartlarında şampiyonlar yetiştirmektir.