3+ Kayak Akademisi

SSS

1. Eğitimler hangi yaş aralığını kapsamaktadır?

3+ Kayak Akademisi programları 3 - 18 yaş yaş grubundaki erkek ve kız çocuklarını kapsamaktadır.

2. Nereden ve nasıl başvuru yapabiliriz?

3+ Kayak Akademisi’nin internet sitesi üzerinden veya büromuza gelerek başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

3. Kamp sırasında çocuğum ile nasıl iletişim kurabilirim?

Kamp öncesinde ailelere ve kursiyerlere her türlü bilginin detaylı biçimde anlatıldığı bir “Kamp Hazırlık Rehberi “ teslim edilmektedir. Rehber içerisinde; kampın hareket saati, yer bilgisi, getirilecek malzemeler, kampın telefonu, kamp yöneticilerinin 24 saat açık olan cep telefonları ve tavsiyeler yer almaktadır.

4. Bir döneme kaç kursiyer katılmakta ve kursiyerlerle kaç personel ilgilenmektedir?

3+ Kayak Akademisi kayak kampında bir devreye kabul edilen kursiyer sayısı en fazla 20’dir. Talebin fazla olması durumunda diğer devrelere rezervasyon yöntemiyle kaydırma yapılmaktadır. Kamplar konusunda dünyadaki en gelişmiş ülkelerde kabul edilmiş eğitmen/kampçı oranı 1/7'dir. Kamp programlarımızda aynı oran uygulanmaktadır.

5. Kayak eğitimleri kimler tarafından ve ne şekilde verilecektir?

Kursiyerler Türkiye Kayak Federasyonu tarafından görevlendirilmiş lisanslı eğitmenlerden kayak eğitimi alacaklardır. Gerekli kayak malzemeleri 3+ Kayak Akademisi tarafından temin edilecektir. Kayak eğitimi dışında, grup kurallarına uyma, oda ve kişisel temizlik, yatak toplama, eşyalarını düzenli kullanma ve koruma, zamana uyma, vb temel sosyal eğitimler verilecektir. Kamp programında hava koşulları nedeniyle değişiklikler yapılabilir.

6. Kayak eğitimi dışındaki zamanlar ve akşamlar nasıl değerlendirilecek?

Kayak eğitimleri dışındaki zamanlarda, değişik sporlar ve eğlenceli oyunlar için otelin ve bölgenin oldukça zengin olanakları bulunmaktadır. Kursiyerlerin ilgi ve istekleri de dikkate alınarak oldukça keyifli ve sürprizlerle dolu bir program hazırlanmıştır. Bu etkinlikler ve eğlencelerle ilgili ayrıntılar ve görüntüler kamp sonrasında ailelere ulaştırılacaktır.

7. Kampta sürekli sağlık personeli olacak mı?

Kampın yapıldığı dönem yüksek kayak sezonunda olduğu için, bölgede geniş ilkyardım hizmeti ve tıbbi imkânlar bulunmaktadır. Geniş tıbbı imkânlara ve personele rağmen 24 saati geçen rahatsızlıklarda aile mutlaka haberdar edilir. Kursiyerlerin kamp süresince kullanması gereken ilaç veya özel sağlık malzemesi varsa, veli tarafından kamp öncesinde kamp direktörüne orijinal şişesinde veya kutusunda teslim edilmesi beklenmektedir. Ayrıca katılım formuna da kullanım şekli, reçeteyi yazan doktorun isim ve telefonunun yazılması istenilmektedir.

8. Çocuğum beraber kayıt olduğu arkadaşlarıyla aynı odada kalabilir mi?

Evet, birlikte kalma talepleri olan kursiyerlerin bizi önceden bilgilendirmeleri, aynı cinsten ve aynı yaş grubundan olmaları durumunda birlikte kalmaları sağlanabilmektedir.

9. Çocuğum ile birlikte ailece kampa katılabilir miyim?

Evet, yaş grubu olarak 9 yaşa kadar olanlar ailelerinin yanında kalmaları uygun görülmektedir. Diğer yaş gruplarında isteğe bağlıdır.